recenzja

Skończ z tym sh*tem! – recenzja

Życie, które znasz, to tylko twoje osobiste doświadczenie. Pewien punkt widzenia. Wizja świata, która stała się czymś więcej. Stała się usprawiedliwieniem wyjaśniającym, dlaczego wciąż powtarzasz te same destrukcyjne wzorce zachowań. Ale nie musi nim być. 

 

Gary John Bishop  SKOŃCZ Z TYM SH*TEM!


Skończ z tym sh*tem!, to już druga książka, której autorem jest Gary John Bishop. Pierwszą UnF*ck yourself. Napraw się! miałam okazję czytać jakieś 2 lata temu i swoją opinią o niej dzieliłam się z Wami w jednym z wpisów.

Autor, mam wrażenie, nie wiele się zmienił na przestrzeni tego czasu. Dalej używa ciętego języka, jest pewny siebie i palcem wytknie ci każdy Twój błąd. 🙂

Skończ z tym sh*tem! – czyli jak przestać uprawiać autosabotaż

Jeżeli czasem zdarza Ci się zastanawiać, dlaczego nie możesz dotrzeć do celu, który sobie wyznaczyłeś, dlaczego nie możesz znaleźć miłości, oszczędzić pieniędzy, znaleźć lepszej pracy czy zadbać o swoje zdrowie, Gary ma na to odpowiedź: to przez to, że uprawiasz autosabotaż.

Co to znaczy? Dokładnie to, że masz w swoim życiu zapas wymówek/negatywnych myśli/złych przyzwyczajeń, które rządzą Twoją podświadomością i podejmują za Ciebie określone decyzje. Chociaż co ciekawe, dzisiaj możesz sobie w ogóle nie zdawać z tego sprawy.

Książka podzielona jest na 13 rozdziałów, z których dowiesz się, skąd wzięło się w nas, ludziach, sabotowanie samego siebie, jakie pytania powinieneś sobie dzisiaj zadać: o siebie, o ludzi i życie, żeby zrozumieć, co Tobą dzisiaj kieruje. Dodatkowo dowiesz się, dlaczego utrwalone prawdy, którymi żyjemy, nie do końca są prawdziwe i jaki z tym wszystkim ma związek magiczna gąbka. 😉

Autor nie przebiera w słowach, zmusza wręcz do działania, ale zarazem pozycja ta, nie jest pozbawiona humoru, przez co na pewno jest dużo łatwiej przełknąć to wszystko, co się przeczyta.

 

Skończ z tym sh*tem! – książka, którą już przeżyłam

Bardzo byłam ciekawa, czym autor mnie zaskoczy, o czym będzie mówił, jakie metody na pozbycie się autosabotażu zaproponuje. I wiecie co? Okazało się, że wszystkie je znam! Dokładnie (między innymi oczywiście) o tych rzeczach przez ostatni rok rozmawiałam na psychoterapii. Poznałam je i przepracowałam to wszystko w praktyce. 

I może przez to ta książka nie wniosła nic nowego do mojego życia, ale dzięki temu, że ją przeczytałam, mogę Wam powiedzieć z czystym sumieniem, że to, co proponuje Gary – działa. Jeżeli tylko poświęcicie czas na przyjrzeniu się sobie i temu, co proponuje autor, naprawdę możecie zupełnie inaczej przeżyć swoje życie.

Czytając książkę, analizowałam każdy rozdział pod kątem, czy faktycznie udało mi się już uporać ze wszystkim, czy może jednak gdzieś jeszcze sabotuję samą siebie. Znalazłam kilka luk. Kilka miejsc, gdzie jeszcze wymówki się pojawiają i wiem, że muszę to przepracować. Więc w tym zakresie książka wprowadziła w moje życie wartość dodaną.

Jeżeli potraficie pracować sami i nie potrzebujecie kogoś, kto poprowadzi Was przez swoją psychikę za rękę, ta książka naprawdę może Wam zrewolucjonizować podejście do życia. Jeżeli tylko będziecie na to gotowi i zaufacie jej. Skończ z tym sh*tem! – recenzja

Może nie do końca czuję sposób, w jaki Gary przemawia (zdecydowanie wolę bardziej wyważonych autorów). Może czasem się z nim nie zgadzam (kiedy mówi, że medytacja nie pomoże) – ale to wszystko to są moje prywatne preferencje i opinie. Mimo wszystko wiem, że ma rację co do tego, jak głęboko musisz zajrzeć w siebie i na co zwrócić uwagę w swoim życiu, żeby przestać się powstrzymywać przed wymarzonym życiem/żeby nie zalewały Cię negatywne myśli i żebyś w końcu zaczął robić to, na czym Ci zależy.

Każdy z nas jest inny. Każdy ma inne doświadczenia życiowe, w innym domu się wychował, w innych czasach przyszło mu żyć, co innego przeżył, ale wszyscy urodziliśmy się jako niezapisana karta i dzięki tej pozycji wrócisz do tego momentu i zobaczysz, co stało się po drodze, że dzisiaj jest, jak jest.

Polecam Ci wybrać się w tą podróż i sprawdzić. Ja tam byłam. 🙂

Za możliwość przeczytania, dziękuję Wydawnictwo Insignis

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)