Cześć!

Nazywam się Dagmara Sobczak, ale mów mi Daga. Od 4 lat jestem szczęśliwym socjologiem, którego pasją jest społeczeństwo i jego obserwacja. Dwa lata temu postanowiłam założyć bloga, aby podzielić się z Tobą moim hobby, pozwolić zaprzyjaźnić Ci się z tą nauką, ale przede wszystkim dać Ci do myślenia.

Specjalizuję się w socjologii medycyny oraz socjologii zasobów ludzkich i karier zawodowych. Co to dla Ciebie oznacza? Na mojej stronie znajdziesz zarówno tematy związane ze zdrowiem, jak i nawiązujące do szeroko pojętej pracy oraz kariery. Często również pojawią się tematy spoza tych specjalizacji – z socjologii ogólnej, dotykające tematów, które najbardziej interesują moich czytelników.

Jestem całkiem niezłym obserwatorem rzeczywistości, ponieważ patrzę na wiele rzeczy z dystansu. Moi czytelnicy lubią, kiedy dziele się z nimi moimi obserwacjami społecznymi. Ja też lubię to robić. Dlatego znajdziesz tu teksty, które nie zawsze będą lekkie i przyjemne. Miej świadomość, że czasem uderzą w czuły punkt.

Dodatkowo znajdziesz tu garść kultury, inspiracji, a czasem opowieści z podróży. Kilka razy w roku robię różne akcje i kampanie angażujące blogerów.

W wolnym czasie pochłaniam niezliczone ilości książek, z dużym naciskiem na thrillery psychologiczne, kryminały, reportaże i książki rozwojowe.

Uwielbiam wszelkie kreatywne formy spędzania czasu wolnego jak: fotografowanie, tworzenie obrazów, DIY, czy pisanie.

Kocham wszystkie zwierzęta i gdybym tylko mogła, przygarnęłabym każde chore, bezdomne, potrzebujące opieki. I w tym miejscu chciałabym przedstawić Ci moją czworonożną przyjaciółkę Psikuskę, która jest świetnym towarzyszem życia codziennego i zarazem inspiracją.

NAPISZ DO MNIE

socjopatka@socjopatka.pl

Zapisz się na mój NEWSLETTER i odbierz pakiet zdjęć do wykorzystania na blogu i w Social Mediach.

Misja bloga

Celem bloga jest pobudzenie w Tobie małego społecznika. Osoby, która zainteresuje się tym, co ważne i może zechce podjąć działania na rzecz społeczeństwa, jako takiego, albo małej społeczności, choćby sąsiedzkiej.

Wierzę, że każda zmiana na lepsze, spowodowana przez jednego człowieka, pociąga za sobą kolejne zmiany. Zacznij od siebie i zobacz, jak zmienia się otoczenie wokół Ciebie. Każde społeczne działanie zostawia po Tobie ślad i pobudza innych do rozwoju. Dlatego tu jestem. Dla Ciebie. I działam, zachęcając tym samym do działania. Sprawdź, gdzie możesz mnie znaleźć.

Socjopatka

Przewrotna nazwa strony, z humorem. Logo również nie jest pozbawione ukrytego przekazu. S na początku symbolizuje jednostkę. Osobę, która nie potrzebuje do szczęścia nikogo innego, tylko siebie. OCJOPATKA to reszta społeczeństwa. Znak mniejszy równy oznacza, że jedna osoba może tyle samo co cała grupa, albo mniej, ale nigdy więcej. Inaczej mówiąc to przynależność i życie w społeczeństwie daje możliwości rozwoju i rozwinięcie skrzydeł, o jakie często sami siebie nie podejrzewamy. Chcesz poznać mój świat, w którym główną rolę odgrywasz Ty?

Projekty, których jestem częścią

  • Wielka Wymiana Książkowa “Przeczytaj i podaj dalej” organizowana dwa razy do roku dla blogerów i ich czytelników.

 

  • Blogostrefa – pierwsze i jedyne czasopismo dla blogerów i twórców internetowych.

 

  • “Klasyka dla Smyka” akcja dla dzieci z Domów Dziecka.

A może jesteś zainteresowany współpracą?