Share Week 2018

Jak obiecałam, tak robię. Po wielu biciach się z własnymi myślami, wybrałam trójkę wspaniałych blogerów, którzy w tym roku mieli na mnie największy wpływ.


Andrzej Tucholski to bloger, który od lat prowadzi akcję Share Week, czyli Twórcy polecają Twórców. Prawda jest taka, że nikt tak dobrze nie zrozumie blogera, jak drugi bloger, a docenianie się nawzajem to ogromna motywacja i wsparcie, jakie możemy sobie dać. 

Zasady zabawy są bardzo proste. Publikujesz na swoim blogu wpis, w którym polecasz trzech blogerów, których cenisz najbardziej. Link do niego wklejasz w komentarzu pod tym wpisem u Andrzeja. Link do tekstu (oraz polecane adresy) podajesz też w formularzu, który znajdziesz pod tym samym wpisem.

Kryterium wyboru jak zawsze jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego Twórcy w Twoim życiu i to, zawsze pomaga mi dokonać wyboru, bo blogów, które czytam i blogerów, których lubię i szanuję za to, co robią w sieci, jest bardzo dużo.

Moje polecenia w Share Week 2018

Kasia z bloga OgraniczamSię  – kiedy dowiedziałam się, że nadchodzi kolejna edycja zabawy, od razu wiedziałam, że muszę polecić Kasię. Najpierw natrafiłam na jej książkę, której recenzję znajdziecie tutaj, a potem na sam blog. Kasia kupiła mnie całkowicie. Na początku próba życia z mniejszą ilością śmieci miała być w moim przypadku eksperymentem. Książka jednak przewróciła mi w głowie totalnie i dziś, mimo że od mojego pierwszego spotkania z ideą zero waste minęło pół roku, cały czas jest mi bliska. Co więcej, śledzę Kasię regularnie (uwielbiam jej live’y na IG) i jest dla mnie ogromną inspiracją w byciu bardziej less waste. Daleko mi jeszcze do prawdziwych fanatyków, którzy poświęcają się tej idei, ale codziennie robię malutki krok dla środowiska, ekologii, ale i dla siebie. I to wszystko dzięki Kasi.

Bez zawahania mogę powiedzieć, że dziewczyna zmieniła moje życie na lepsze, bo bardziej świadome. 🙂 Kasiu, dziękuję! <3


Madzia z bloga Savethemagicmoments Madzia prowadzi bardzo przytulnego bloga o świadomym rodzicielstwie i książkach. Mimo że pierwszy temat jest mi bardzo daleki, doceniam to, w jaki sposób mówi o macierzyństwie. Jednak nie z tego powodu Madzia znalazła się w tym rankingu. To ona wciągnęła mnie w organizację Wielkiej Wymiany Książkowej i w momencie, kiedy zaprosiła mnie do współorganizowana jej na stałe, poczułam się bardzo ważną częścią całego tego projektu i zaangażowałam się dzięki temu w więcej książkowych akcji. Kiedy patrzę, jak Madzia coś organizuje (a tych akcji jest coraz więcej, to także z nią zrobiliśmy wspólnie lutową, piękną akcję Dbam bo kocham), to jestem pełna podziwu. Dla jej determinacji, organizacji i zaangażowania. Ze świecą szukać takich osób, które robią tak wiele dla innych, chcą nagłaśniać ważne tematy i angażują się w 100% w to, co robią – szczególnie gdy robią to całkowicie za darmo.

Madzia, jesteś moją inspiracją do działania! Dziękuję. <3


Aga z bloga Agnesonthecloud Agi blog to ewenement wśród blogów. To już drugi rok, w którym polecam Wam Agę w akcji Share Week, bo cały czas nie mogę zrozumieć, dlaczego nie pojawia się w tym rankingu na samej górze. Agi blog jest wyjątkowy pod tym względem, że to jedyny blog w sieci, przy którym uspokajam się i zatrzymuję. Aga pisze treści w taki sposób, że czytając je, człowiek ma wrażenie, że świat jakby zwolnił. Pozwala zatrzymać się, zastanowić i zaakceptować. Jeżeli nie wierzysz, że można żyć i pisać w duchu zen, a zarazem zarażać tak innych, wejdź na blog Agi.

Aga, niezmiennie cenię Cię za Twoją szczerość, prawdziwość i wrażliwość, którą pokazujesz na blogu, a także dlatego, że mogę razem z Tobą docenić piękno każdego dnia. Myślę, że ponad rok regularnego czytania Twojego bloga miał udział w tym, że zainteresowałam się w końcu i zrozumiałam ideę minimalizmu. Dziękuję! <3


Pamiętajcie, że swoje typy możecie publikować tylko do 8 kwietnia, więc czasu zostało mało. 🙂

Jeżeli doceniacie jakiegoś blogera za to, co robi – nie bójcie się tego wyrażać. Zróbcie mu dzień i pokażcie, że doceniacie jego pracę. 🙂

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)