Moje odkrycia 2017 roku

Każdy rok zawsze przynosi ze sobą coś niespotykanego, odkrywczego, inspirującego.

Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi odkryciami 2017 roku.


Każdą z tych rzeczy, które dziś Wam przedstawię, poznałam dzięki innym. Zazwyczaj z polecenia.

 

Moje odkrycia 2017 roku

 

Test Gallupa

Nie wiem, czy jest jeszcze ktoś, kto nie kojarzy tego testu? Wiele o nim słyszałam, ale dopiero pod koniec tego roku zdecydowałam się wykonać ten test na sobie. Test Gallupa to półgodziny test, dzięki któremu dowiesz się, jakie masz swoje największe wrodzone talenty. W wersji podstawowej dostajesz 5 dominujących u siebie talentów. Test niestety jest płatny 20$.

Kiedy poznasz swoje talenty, dostajesz ich specyfikację i opis (po angielsku), a następnie możesz (a wręcz powinieneś) pracować nad nimi i je rozwijać. Z talentami jest tak, że mogą one być Twoim sprzymierzeńcem, ale i Twoją zmorą. Dlatego zdając sobie z nich sprawę, dużo łatwiej jest nimi zarządzać.

Przyznam szczerze, że mnie dwa z moich pięciu dominujących talentów nieco zaskoczyły. W roku 2018 postanowiłam skupić się na moich talentach i spróbować się z nimi polubić.

Dlatego jest duża szansa, że nie raz jeszcze o talentach i o teście Gallupa usłyszycie na blogu.

Podcast Mała Wielka Firma

Wielu podcasterów miałam okazję słuchać w tym roku, ale jak dla mnie wszyscy zostają daleko w tyle za “Małą Wielką Firmą”. Kiedy więc zmywam i sprzątam, najczęściej puszczam Marka Jankowskiego. Wiem, że to pewniak, dzięki któremu rozwinę się w poruszanej w programie dziedzinie. Wiedza, inteligencja, niesamowici goście, trafne pytania, ciekawe rozmowy i inspirujące treści – to wszystko w jednym miejscu.

Zdecydowanie prowadzenie firmy z tym podcastem jest dużo prostsze.

 

Lightroom CC

Długo szukałam odpowiedniego programu do obróbki zdjęć, z którym polubiłabym się na 100%. Kombinowałam z różnymi programami – na telefony, komputery, darmowe, płatne i dopiero z Lightroom’em przybiłam sobie wirtualną piątkę. Używam go i na telefonie i na komputerze.

Spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Kanał na YT Radzkiej

Nie czytam blogów modowych, nie oglądałam kanałów modowych, mimo że moda mnie interesuje i lubię o niej czytać i słuchać. O Radzkiej wiele słyszałam od kilku lat, ale nigdy nikt mnie nie zainteresował jej osobą na tyle, żebym włączyła sobie chociaż jeden film.

I nie wiem, jak się stało. Nie pamiętam już, ale najpierw zaczęłam podglądać Radzką na IG. Może spodobała mi się jakaś jej stylizacja? Przepadłam na jej InstaStories. Codziennie wieczorem oglądałam jej cały przegląd dnia. Dziewczyna ze swoją naturalnością i poczuciem humoru bardzo mi podpasowała. Długo biłam się z myślami czy zajrzeć na jej kanał. Trochę obawiałam się, że i tam przepadnę – i tak też się stało. 

Dziś z niecierpliwieniem oczekuję na każdy kolejny film.


A jakie są Wasze odkrycia 2017 roku? Zainspirujcie mnie! 🙂

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)