blogi

Blogi o relacjach damsko-męskich

Zazwyczaj moje teksty dotyczące relacji damsko-męskich są lekko prześmiewcze i napisane z przymrużeniem oka. Wiem jednak, że niektóre problemy związane ze związkiem potrafią spędzić sen z powiek. Dlatego zdecydowałam, że tym razem przedstawię wam kilka naprawdę świetnych blogów poruszających te zagadnienia na poważnie.


Blogi o relacjach damsko-męskich, które polecam z czystym sumieniem:

  1. Rosaline – nie bez powodu to właśnie Sylwia pojawia się na pierwszym miejscu. Uwielbiam czytać jej teksty związane z relacjami, ale także z feminizmem. Dodatkowo rozwija także kanał na Youtube, gdzie porusza tematy tabu związane z seksem. Wracając jednak do jej bloga. Znajdziecie tam przydatne informacje, dotyczące partnerstwa w związku, ślubu, prywatności, błędów popełnianych w związku i wiele, wiele innych. Jeżeli o czymś się nie mówi, możecie być pewni, że Sylwia już o tym powiedziała. Lubię ją za mocne poglądy i siłę w wyrażaniu swoich myśli.
  2. Volantification – uwielbiam jego męski punkt widzenia, szczególnie jeżeli mówi o kobietach. Jest mistrzem w dobieraniu tytułów. Za każdym razem czuję, że muszę wejść i przeczytać ten tekst. Do tego porusza tematy naprawdę innowacyjne i nie powiela informacji, których w Internecie jest mnóstwo odnośnie związków. Wybiera oryginalne tematy, stąd też jego ogromna popularność.
  3. Segritta – kolejna kobieta po Sylwii, która nie boi się mówić tego, co myśli na temat związków. To właśnie u niej znajdziecie odpowiedzi na takie pytania, jak: Czy powiedzieć partnerowi o zdradzie? Czy przemoc wobec kobiet zawsze jest zła? Dlaczego kobiety udają orgazmy? Oraz wiele innych.
  4. Podróż We Dwoje – to jedyny taki blog, który znam. Przewodnik po świecie damskim, jak i męskim. Znajdziecie tutaj bardzo dużo wyczerpujących informacji na wszystkie związkowe tematy, które Was interesują. Te kontrowersyjne i te mniej. Oprócz tematów związanych z relacjami znajdziecie także teksty o seksie i dział o związkowych inspiracjach. Po przeczytaniu nie jednego tekstu Panny Joanny możecie mieć wypieki na twarzy. 🙂
  5. Alchemia kobiecości – ta lista nie byłaby kompletna bez Małgosi. Mimo że większość jej tekstów oscyluje wokół samych kobiet, znajdzie się także kilka perełek na temat życia w związku. Ostatnio pokochałam ją za tekst Friendzone: zagubieni między przyjaźnią a miłością, w którym jako jedyna nie naśmiewa się z Friendzone ani nie traktuje go po macoszemu. Pokazuje, na jaką skalę problemem, może on się stać i dlaczego dla wielu jest to trudność nie do pokonania. Musicie przeczytać!

A czy wy macie jakieś swoje ulubione blogi, które traktują o relacjach damsko-męskich? Chętnie poznam wasze typy! 😉

 

Podobne posty, które pojawiły się na blogu:

Dlaczego związek na odległość może się udać?

Dlaczego nie potrafimy kochać?

Lubię Cię.

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)