First minute – zaplanuj swoje wakacje z wyprzedzeniem

Wiecie, że jeżeli przez kilka miesięcy nigdzie nie wyjadę, zaczynam wariować. Kocham te wyjazdy, większe i mniejsze. Za granicę i te na terenie Polski. Weekendowe i tygodniowe.

Po prostu: każde.


Uwielbiam swoje miasto, ale nie mogłabym się w nim zastać. Mimo iż uważam się za ogromnego domatora, jest we mnie także ogromna potrzeba podróżowania, poznawania nowych miejsc, obyczajów i nacieszenia się widokami innymi niż te na co dzień.

To, co lubię w podróżowaniu, to to, że wspólnie z mężem jesteśmy otwarci na naprawdę wiele możliwości. Wiele razy wyjeżdżaliśmy na własną rękę, z wcześniej wykupionym noclegiem, bez umówionego noclegu, z biurami podróży, last minute, first minute, na spontanie i z zaplanowaną wycieczką z dużym wyprzedzeniem. I wszystko lubię tak samo mocno! 🙂

Niezależnie jak sobie tym razem ustawimy wyjazd – cieszy mnie on tak samo! 🙂First minute – zaplanuj swoje wakacje z wyprzedzeniem

Pisałam Wam już o różnych formach, w jakich wyjeżdżamy. Dziś chciałabym skupić się na wyjazdach first minute. First minute – co to oznacza? Dosłownie: pierwsza minuta. Czyli wakacje, które wykupujemy first minute, polegają na tym, że wycieczkę rezerwujemy z bardzo dużym wyprzedzeniem. Zaraz po tym, jak ogłoszenie o niej pojawia się w sieci, czy na miejscu w biurze podróży.

Rezerwowanie wyjazdów z dużym wyprzedzeniem, ma swoje plusy. Co się do nich zalicza?

1. Dobra cena – wycieczki first minute to dobre cenowo oferty. Kupując wycieczkę z dużym wyprzedzeniem, po prostu oszczędzasz. Biura podróży lubią, jak klienci kupują wycieczki z dużym wyprzedzeniem i często “dziękują im” za zaufanie w różny sposób. Mogą to być dodatkowe atrakcje albo darmowe noclegi dla dzieci, czy jeszcze tańsze loty.

2. Idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi i paczki znajomych – kiedy nowa oferta dopiero wchodzi na rynek, bez problemu możecie wykupić wycieczkę na większą ilość osób. Na początku nie ma problemu z miejscami, noclegami, czy siedzeniami w samolocie. Wykupując wycieczkę z dużym wyprzedzeniem, mamy pewność, że znajdziemy ciekawe miejsce w rozsądnej cenie dla większej grupy osób. Dzięki czemu nie tylko usiądziemy obok siebie w samolocie, ale i znajdziemy pokoje obok siebie i to z lepszym wyposażeniem.

3. Zależy Ci na konkretnym hotelu w miejscu podróży – kiedy pojawia się nowa oferta w dobrej cenie, najszybciej znikają te najciekawsze propozycje, czyli hotele przystosowane do rodzin z dziećmi, zapewniające dodatkowe atrakcje, dobrze usytuowane w danym kraju, ze smacznym jedzeniem. Ogólnie mówiąc, te cieszące się dobrą opinią. Jeżeli zależy nam na konkretnym miejscu, a wyjeżdżamy w sezonie, warto zdecydować się na first minute, by zaklepać najlepsze miejsce.

4. Lubisz planować podróże z dużym wyprzedzeniem – jeżeli spontaniczność nie jest Twoją mocną stroną i zdecydowanie wolisz planować podróże wcześniej, by spokojnie zaklepać sobie urlop w pracy, przygotować wszystko do wyjazdu jak np. potrzebne zakupy, ogarnięcie opieki nad zwierzakami, czy domem, to zdecydowanie first minute to opcja dla Ciebie. Może lubisz mieć czas by zaplanować sobie każdy dzień zwiedzania, podpytać rodzinę i znajomych co warto zobaczyć, zrobić spis restauracji w okolicy, które warto odwiedzić? Nie każdy musi lubić wyjazdy z dnia na dzień i nie każdy też ma taką możliwość ze względu na pracę. Dzięki first minute możesz podróżować na spokojnie, tak jak lubisz, bądź tak jak potrzebujesz.Wakacje – czas dla siebie

Dla wszystkich ciekawskich, gdzie ja byłam na wakacjach w formie first minute… odpowiedź brzmi: w Bułgarii. Było to kilka lat temu, ale zdecydowałam się wrzucić Wam zdjęcia z tego wyjazdu, stąd kolor włosów inny. 😀

Pamiętam, jak wykupowaliśmy tę wycieczkę z dość sporym wyprzedzeniem, ale cena była tak atrakcyjna, że w zasadzie nie było nad czym się zastanawiać.  To był też jeden z moich pierwszych większych wyjazdów za granicę, dlatego też forma first minute, odpowiadała mi wtedy idealnie. Miałam czas, żeby przygotować się zarówno psychicznie, jak i wyjazdowo na te wakacje.

Ten czas wspominam z łezką w oku. To był bardzo udany wypad, podczas którego wypoczęłam i mimo dużo wcześniejszej rezerwacji, nie wydarzyło się nic (ani ze strony biura podróży, ani ze strony naszej paczki) co zakłóciłoby nasze plany.

Dlatego ważne też, i będę to powtarzać, jeżeli wybieracie się w podróż z biurem podróży, wybierajcie rozsądnie. Wybierajcie takie biura, które cieszą się dobrymi opiniami. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo.

Ja dziś podrzucę Wam ofertę Itaki. Tam znajdziecie zniżki na wyjazdy first minute. Może ktoś jeszcze nie ma zaplanowanych wakacji, a chciałby już coś zarezerwować?Dajcie znać jakie kierunki podróży interesują Was w tym roku. Ja w tym 2019 nie mam wymarzonego miejsca, które koniecznie chcę odwiedzić.

Jestem otwarta na to, co los przyniesie. 🙂 <3

Wpis powstał we współpracy z Itaka

 

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)