Dlaczego czytanie książek jest sexy?

 „Nie czytasz? nie idę z Tobą do łóżka”.


To hasło akcji z 2011 roku, która wygrała w plebiscycie na najlepszą kampanię społeczną.
Akcja ta, była odpowiedzią na badania dotyczące czytelnictwa w Polsce, które wykryło, że ponad połowa przebadanych Polaków w 2010 roku nie przeczytała ani jednej książki.
Dla osoby, której książki nie są obce, jest to przerażająca, nieprawdopodobna statystyka, a jednak prawdziwa.
Ja, chciałabym wam przedstawić z mojego punktu widzenia:
 DLACZEGO W XXI WIEKU CZYTANIE KSIĄŻEK JEST SEXY?
  • psychologie dowodzą, że „aura inteligencji”, którą wokół siebie wytwarzamy, to drugi czynnik, po wyglądzie zewnętrznym, który wpływa na naszą atrakcyjność. Dlatego np. w autobusie mężczyzna z książką w ręku, zwróci na siebie większą uwagę kobiet, niż mężczyzna bez książki.
  • czytanie książek kształtuje i rozwija wyobraźnię. Opisy w książkach pobudzają neurony i pomagają stworzyć jak najlepszy obraz przedstawionych sytuacji. Co prowadzi za sobą to, iż osoby czytające książki, mają o wiele więcej kreatywnych pomysłów, których czemu by nie wykorzystać np. w łóżku?
  • podczas czytania można się wiele nauczyć z niemal każdej dziedziny życia. Książki wzbogacają nasze słownictwo, poprzez stosowaną w nich terminologię, a dla inteligentnej kobiety potrafiący wypowiedzieć się facet, to naprawdę „smaczny kąsek do zjedzenia”. I w drugą stronę.
  • u osób czytających książki, często sprawdza się powiedzenie „wiesz więcej- możesz więcej”. Osoby takie mają większą siłę przebicia i odwagę wzięcia życia w swoje ręce. Dzięki temu mogą podnosić swoje kwalifikacje, co często pociąga za sobą lepszy status materialny. Otwierają własne firmy, zdobywają prace swoich marzeń, stawiają sobie wysoko poprzeczkę i realizują cele i pragnienia. A jak wiadomo osoba zaradna życiowo, wręcz emanuje seksem.
  • czytanie ma działanie terapeutyczne. Jest świetnym lekarstwem na codzienny stres. Zamykając się w świecie opisywanej historii, zapominamy na chwilę o problemach życia codziennego, które nas dręczą. Dzięki temu jesteśmy bardziej wyluzowani i wypoczęci. Jak nie trudno się domyśleć, człowiek rozluźniony, jest bardziej atrakcyjny od tego, który zmęczenie i stres ma wypisany na twarzy.
  • książki kształtują charakter człowieka. Pozwalają rozróżniać pozytywne i negatywne zachowania. Pokazują jakie konsekwencje mają poszczególne życiowe wybory; co w społeczeństwie, jest akceptowane, a co nie. Człowiek świadomy, potrafiący się zachować w towarzystwie, jest o niebo seksowniejszy, od tego co „gra” chojraka, bądź jest na bakier z prawem. 😉
  • do tego wszystkiego, jeżeli spotkasz na swojej drodze osobę, która lubi te same książki co Ty – macie dzięki temu wiele wspólnych tematów do rozmów na długie wieczory. Podczas których, możecie przeprowadzić dogłębną analizę postaci, miejsc, momentów – które kto wie, jak się zakończą dla bohaterów… i dla was.
 Macie jeszcze jakieś pomysły dlaczego czytanie jest sexy?
 Podzielcie się nimi w komentarzach.

 

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)