jej wysokosc kobieta

Kobieta globalna, czyli wielozadaniowa.

Dzisiejszy tekst powstał w ramach blogerskiej akcji Jej Wysokość Kobieta, która polega na wymianie wpisów gościnnych z okazji Dnia Kobiet, a motywem przewodnim tekstów jest oczywiście kobiecość. 🙂 W akcji wzięło udział 12 dziewcząt.

Mój tekst znajdziecie dzisiaj u Nicole z bloga samorozwijalnia (opowiadam w nim o tym, jaki wpływ na naszą kobiecość mają kobiety, które nas otaczają).

A ja mam zaszczyt gościć Patrycję z bloga Prettybusiness. 🙂


Patrycja Kalkowska – założycielka portalu Pretty Business, bomba energetyczna i umysł pełen marzeń. Z zawodu zapalony marketingowiec. Nałogowo otwiera nowe firmy i podejmuje się nawet najcięższych inicjatyw.


Żony, matki, córki, siostry… Nie, nie, nie, to nie tak powinnyśmy zacząć.

Kucharki, sprzątaczki, opiekunki, szefowe… Tak, teraz jest dobrze.

Role społeczne kobiet

Od wieków kobiety wykonywały znacznie więcej zadań niż mężczyźni. Niby to nasza druga połowa powinna być głową rodziny i samcem Alpha, ale to my – KOBIETY rządzimy światem.

Zacznijmy od tego, że od dawien dawna kobiety decydowały o losach świata. I choć czasem ciężko jest nam się do tego przyznać, to jesteśmy mistrzyniami intryg, negocjacji oraz wpływania na innych. Teraz bardzo wiele z was powie: ‘Ale te czasy już minęły, teraz mamy technologię i te sprawy.’ Ale czy na pewno nie rządzimy światem?

Współczesna kobieta jest istotą globalną, wszechstronną i często odpowiedzialną za funkcjonowanie wielu innych jednostek. Świat się dziwi, tak naprawdę męski świat, że czasami nie wyrabiamy się w terminach i przeklinamy na bolące stopy po całym dniu na szpilkach.

Ale światowa kobieta potrzebuje chwili wytchnienia równie mocno, jak ciężko pracujący od dziewiątej do piątej mężczyzna. Zwłaszcza w dni takie jak ten!

Kobieta globalna, czyli wielozadaniowa

Dla nas dom z trójką dzieci, z którymi trzeba odrobić pracę domową, z mężem, który domaga się pysznego obiadu i firma, która zmusza nas do ciągłego życia na walizkach to żaden problem. Organizacja to nasza najlepsza koleżanka, a kawa wita nas jako pierwsza każdego dnia. Szybki trening na siłowni i praca do celu.

Kobiety są na tyle wyjątkowe, że posiadają inną mentalność, która nie jest niczym znajomym dla mężczyzn. My, gdy napotkamy przeszkodę, to z gracją przeskakujemy nad nią. Sytuacja, gdy nie potrafimy czegoś wykonać, nie jest dla nas problemem. Gdy mężczyzna nie wie jak coś zrobić, zleca to innym lub odpuszcza. Kobieta za to uczy się tego.

No powiedzcie, ile z was musiało przejść walkę z nową technologią, umiejętnościami graficznymi, zaczerpnąć wiedzy o księgowości i wielu innych dziedzinach, o których nie miałyście pojęcia?

Jej Wysokość Kobieta – Dzień Kobiet

Silne, niezależne a zarazem tak delikatne.

W dni takie, jak Dzień Kobiet, zasługujemy na to, by nas doceniono. Naszą ciężką pracę, łzy wylane w łazience, by nikt nie widział naszych problemów, ciężar, który targamy ze sobą każdego dnia, nie tylko w torebkach. Dzień Kobiet to chwila, gdy płeć przeciwna daje z siebie wszystko by powiedzieć nam, jakie jesteśmy piękne, mądre i niepowtarzalne.

Bo spójrzmy prawdzie w oczy, jesteśmy niepowtarzalne i wyjątkowe. 

Gdy wszyscy mówią nam ‘nie’, my i tak znajdujemy sposób, żeby udowodnić im, że jednak ‘tak’. Pokonujemy niepowodzenia, łączymy to, co należy kochać i rozdzielamy negatywy, które nie powinny razem współżyć. A przede wszystkim, gdy cierpimy, umiemy odnaleźć ludzi, którzy są w stanie nam pomóc. Łączymy się z innymi kobietami i wspólnie dążymy do celu.

Ale w Dzień Kobiet, nie musisz czekać, aż inni Cię docenią. Ja to robię!

Kobieto, istoto wyjątkowa, niepowtarzalna i piękna, dzisiejszy dzień należy do Ciebie. Więc zrób coś szalonego, wybierz się na zakupy, do spa czy poleniuchuj przed swoim ulubionym serialem.

To jest Twój czas i doceń to.


Wszystkie teksty w ramach akcji Jej Wysokość Kobieta, znajdziecie na naszym wydarzeniu. Banner wykonała dla nas Małgorzata Giza. <3


Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)