Blogostrefa – kiedy kilka blogerek łączy swoje siły!

W maju pisałam Wam, że szykuje się niesamowity projekt Blogostrefa – pierwsze czasopismo dla blogerów. Pomysł zainicjowany przez Kasię. Projekt, który jest dla mnie wielkim wyzwaniem, ale zarazem spełniającym się marzeniem.

Dzisiaj zdradzę Wam, za jakie działy w czasopiśmie będę odpowiedzialna i czego będzie dotyczył jeden z moich głównych felietonów. Jeżeli nie kojarzycie tematu, jakim jest nadchodzące czasopismo dla Twórców internetowych, zajrzyjcie tutaj, gdzie wszystko wyjaśniam.


Blogostrefa to pierwsze czasopismo dla Twórców tworzone przez Twórców. 😉

Pierwszy numer cały czas jest w przygotowaniu, bo wiecie – pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, więc zależy nam na tym, aby było jak najlepiej!

Jednak, aby nie trzymać Was dłużej w niepewności, zdradzę Wam, za jakie działy w czasopiśmie będę odpowiedzialna oraz o czym będzie jeden z moich felietonów.

 

Blogostrefa – działy socjopatki

Działów w czasopiśmie mamy sporo. Każda z głównych redaktorek specjalizuje się w czymś innym i co innego ją kręci. Dzięki temu nie mieliśmy problemu z tym, aby rozdzielić odpowiedzialność na dane zagadnienia.

Jednym z działów, któremu przewodzę, jest dział dotyczący projektów, wydarzeń, spotkań i akcji, które dzieją się w blogosferze i które blogosfera tworzy. Jak wiecie, uwielbiam tworzyć kampanie blogerskie i widzę, że podobnych inicjatyw pojawia się coraz więcej. Pojawiają się akcje, ale i wydarzenia dla blogerów czy miejskie spotkania. O tych najciekawszych będziemy Was informować na bieżąco. Czasem pojawiają się w tym dziale krótkie wzmianki, czasem wywiady, a nawet relacje z konkretnych wydarzeń.

Kolejnym działem, za który odpowiadam, jest moda. Ci, którzy obserwują mnie na Instagramie wiedzą, że uwielbiam zabawy modą. Lubię czasem uderzyć w kontrowersję, aby sprawdzić reakcję innych. Mimo że o modzie na blogu już w ogóle nie piszę, cały czas jestem na bieżąco z pokazami mody i tym, co w danym sezonie piszczy. To takie moje ciche zamiłowanie. 🙂 Możecie być pewni, że w tym dziale pojawi się wielu ciekawych gości, którzy o modzie mogą powiedzieć Wam jeszcze więcej ciekawych rzeczy. W pierwszym numerze treściwy artykuł przygotowała dla Was Monika.

Trzecim działem jest niezbędnik blogera. To tu dowiecie się o fajnych gadżetach, ciekawych aplikacjach, czy nowych programach – wszystko, co ułatwi, umili, a czasem nawet i przyspieszy pracę Twórcy Internetowego. To w tym dziale poznacie marketerów, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą. W pierwszym numerze, w przygotowaniu tego działu pomagała mi Magdalena, znana w blogosferze właśnie jako inspirator i pomocnik w sprawach związanych z marketingiem internetowym.

 

Blogostrefa – główne felietony

Poza tymi działami pojawi się także dział Kulisy blogowania i to w nim pojawią się moje dwa główne felietony.

Jeden z nich będzie mówił o zarabianiu na blogu. Z jednej strony po krótce przedstawię sposoby zarabiania na blogu, ale przede wszystkim powiem Wam, jak można zarabiać dzięki posiadaniu bloga, a nie stricte na blogu. Czy blog może być portfolio? Czy żeby zarabiać na blogu trzeba mieć własną firmę? Czy, żeby zarabiać na blogu, trzeba kochać blogowanie? Czy jeżeli kocham blogować, muszę przekuć to w pieniądze? Na te i inne pytanie udzielę Wam mojej szczerej, subiektywnej opinii w pierwszym numerze. 🙂

Zdjęcie: Magdalena Mizera

Blogostrefa – kiedy kilka blogerek łączy swoje siły!

Czasopismo dla Twórców Internetowych to nie tylko wielkie wyzwanie. To nie tylko praca nad tekstami i zdjęciami. To także ogromna przyjemność!

Przyjemność, kiedy masz możliwość poznać wspaniałe kobiety, które znasz tylko z sieci. To cudowny moment, kiedy mimo iż widzisz kogoś pierwszy raz na żywo, masz wrażenia, jakbyście znali się od zawsze. Te emocje, kiedy okazuje się, że kobiety, z którymi będziesz pracować, są osobami, od których możesz się wiele nauczyć, bo każda jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Dzięki temu, że miałyśmy okazję poznać się na żywo, jestem pewna, że nasza współpraca będzie jeszcze bardziej profesjonalna i jeszcze mocniejsza! A to ważne! Bo mimo iż każda zajmuje się innym działem, jesteśmy w tym razem, jesteśmy ekipą i tylko rezolutne połączenie naszych charakterów, sił i osobowości spowoduje, że czasopismo będzie czymś, na co warto będzie czekać! 🙂 Czymś, czego nie będziecie mogli się doczekać!

 

Blogostrefa to również Ty!

My, sześć kobiet z różnych miast – to tylko fragment tego, co mamy do zaoferowania.

Do każdego numeru zapraszamy ludzi, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Nie są to przypadkowe osoby. Współpracowników dobieramy bardzo starannie do tematu, który chcemy poruszyć.

Ty również możesz współtworzyć to czasopismo! Może jest ktoś, kogo chciałbyś poczytać w naszym magazynie? Może szukasz odpowiedzi na pytanie związane z tworzeniem w Internecie, a my możemy Ci pomóc? Nie krępuj się. Jesteśmy tu dla Ciebie. Pisz do nas z każdym swoim pomysłem, a kto wie, może pojawi się on w naszym magazynie. 🙂

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)