Blogerki o blogowaniu – nowy projekt!

Nowy rok zrodził wiele nowych pomysłów i jeden z nich, mimo że wymagał z mojej strony odwagi, został już wcielony w życie!


Nie jestem osobą, której wszystko przychodzi łatwo i od zaraz. Zanim się za coś zabiorę, zanim jakiś projekt wcielę w życie, to nagimnastykuje się nad tym, jak (nie bójmy się użyć tego słowa) nienormalna.

Musi pojawić się tysiące wątpliwości, lęk, strach, niepewność, a dopiero potem mogę zabrać się do działania. I tak wraz z Asią, spełniłyśmy swoje noworoczne postanowienie (noworoczny cel na 2018 rok) i zaczęłyśmy nagrywać na żywo!

 

Blogerki o blogowaniu – nowy projekt!

Blogerki o blogowaniu to cykl live’ów, które będą pojawiać się raz w miesiącu na fanpage Socjopatka.pl i Mynaswoim (zachęcam do śledzenia nas, aby być na bieżąco) oraz na naszych InstaStories.

Pomysł zrodził się w zasadzie przez przypadek. Obie gdzieś z tyłu głowy miałyśmy od jakiegoś czasu myśl, że warto byłoby przełamać się i zacząć nagrywać transmisje na żywo.

Spędziłyśmy razem Sylwestra i to wtedy stał się cud. Na spontanie, bez żadnego przygotowania zrobiłyśmy pierwszego live’a na Instagramie. Koniec końców wyszło tak, że prawie godzinę rozmawiałyśmy o naszym blogowaniu i naszych planach blogowych na przyszłość.

I wiecie co? Spodobało nam się! Mimo stresu, obaw i czasem nieporadnych zachowań, przełamałyśmy się i podjęłyśmy decyzję, że będziemy to robić regularnie. Razem!

Asia jest z Warszawy, ja jestem z Łodzi. Raz w miesiącu będziemy spotykać się w innym miejscu i będziemy rozmawiać o blogowaniu. Bo o tym to możemy w nieskończoność!Live’y o blogowaniu

Jeżeli macie znajomego blogera, z którym spotykacie się regularnie, wiecie jaką siłę to daje.

Nikt nie zrozumie blogera tak dobrze, jak drugi bloger. Nie zawsze ma się okazje porozmawiać z rodziną, czy znajomymi na temat blogowania, bo jeżeli w tym nie siedzą, nie są na bieżąco, nie wiedzą o pewnych rzeczach, nie interesują się: zasięgami, współpracami, blogerskimi projektami czy wątpliwościami.

I właśnie ze względu na to, że nie każdy ma takiego blogera, z którym może szczerze porozmawiać o blogowaniu, postanowiłyśmy zaprosić Was do naszych dyskusji. 🙂

Raz w miesiącu rozmawiamy na inny temat. Trwa to niecałą godzinę. Odpowiadamy na pytania, te zadane przed live’em jak i te zadawane na żywo.

To nie są filmy edukacyjne. Nie mamy misji uczenia jak blogować: takie miejsca w sieci już znajdziecie.

Chcemy zainspirować, dać do myślenia, wpuścić za kulisy rozmów i wątpliwości dwóch zupełnie różnych od siebie blogerek, które nie zawsze się ze sobą zgadzają. Chcemy pokazać Wam na własnym przykładach i na obserwacjach, co według nas działa, a co nie. Co się sprawdziło, a co gdzieś dalej kuleje. Chcemy, żebyście zobaczyli, że my również zmagamy się z wątpliwościami, ale staramy się je wspólnie rozwiewać, podrzucając sobie sprawdzone rozwiązania.

Tutaj jednominutowa zapowiedź styczniowego live’a, z przymrużeniem oka, wyrwana z kontekstu. 😀

Jeżeli poczułeś się zainteresowany, posłuchaj naszego całego styczniowego live’a, w którym mówiłyśmy o niszy w blogosferze, mimo że z tej krótkiej zapowiedzi wcale tak nie wynika:

Będziemy pracowały nad jakością dźwięku i obrazu. W styczniu pierwszy raz nagrywałyśmy z naszych laptopów, więc była to próba sprawdzenia ich możliwości. Jesteśmy jednak zdania, że warto pracować nad tym, aby z miesiąca na miesiąc było coraz lepiej.

 

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz być na bieżąco: śledź nasze fanpage, nasze Instagramy, a najlepiej dołącz do wydarzenia Blogerki o blogowaniu. Tam w pierwszej kolejności będziemy powiadamiać o dokładnym terminie i godzinie live’a. Ze względu na to, że jesteśmy z różnych miast, najpierw musimy zgrać swoje grafiki, więc live’y nie będą zawsze o tej samej porze i nie zawsze w ten sam dzień miesiąca.

Już teraz mogę zdradzić, że w lutym będziemy rozmawiać o motywacji do blogowania, wenie i pomysłach na tekst. <3 Godzinę i dzień podamy niebawem.

Jeżeli nurtuje Cię jakiś temat dotyczący blogowania, daj znać. Chętnie go poruszymy. 🙂

Jeżeli już teraz nasuwają Ci się pytania dotyczące motywacji w blogowaniu – również daj znać. Odpowiemy na nie na żywo! 🙂

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)