BloBox – logo, partnerzy i pierwsza tura! :)

Niecały miesiąc temu pisałam Wam o tym, że przygotowuję się do wypuszczenia pierwszego produktu, którym będą Boxy dla blogerów, które zostały ochrzczone jako BloBoxy. 🙂 Dzisiaj zdradzam Wam Partnerów, logo i trochę kulis przygotowań. 🙂


Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogę dla Was przygotować tak fajny produkt, który gdyby nie to, że sama go tworzę – nabyłabym z wielką chęcią! Dlatego jest to dla mnie jeszcze bardziej ekscytująca chwila, bo oprócz tego, że rozpoczynam coś nowego, to wypuszczam coś naprawdę wartościowego i mocnego! 😀

 

BloBox – logo i partnerzy

Osoby, które zapisały się na listę mailingową dotyczącą BloBoxa, już dawno dostały informację o osobach, które pudełko to będą współtworzyć. 🙂 Jeżeli z jakiś powodów nie zapisałeś się na listę, albo ominął Cię któryś e-mail – poniżej przedstawiam wszystkich partnerów, z którymi współpracuję przy pierwszej turze pudełka dla blogerów. 🙂

1. Klaudia z BlogoMarka – Klaudia Fotyniuk to specjalista ds. Public Relations i konsultant biznesowy. Doradza firmom jak budować strategię komunikacji, promocji i rozwoju biznesu.

Jako autorka projektu BlogoMarka wspiera blogerów w budowaniu unikalnej marki i dobrze prosperującego blogobiznesu. Uważa, że solidnie przygotowana strategia oparta na prawdziwych wartościach, wyróżnikach i celach jest podstawą każdego profesjonalnego działania, także skutecznego blogowania.

BlogoMarka to strefa wiedzy oraz realne wsparcie szyte na miarę. Klaudia dla każdego z Was szykuje coś specjalnego, między innymi część osób dostanie voucher na konsultacje dotyczące budowania blogowej marki. 🙂


2. Lidia Szwabowska – mówi o sobie, że jest artystą plastykiem czyli specką od obrazków. Konkretnie mówiąc zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją.

Lidia mówi o sobie tak: W mojej pracy szczególnie interesuje mnie gra tego, co widzę z tym co chcę przekazać. Symbioza znaku z treścią. Dlatego tworząc projekty (ilustrację, logotyp, projekt plakatu czy książki) ważne jest dla mnie aby obraz wzmacniał przekaz, prezentował się ciekawie i łatwo zapadał w pamięć.

Uwielbiam wzory i kolory, miękkość plamy malarskiej i ostrość kreski piórka czy flamastra. Cenię też rysunek za prostotę jego wyrazu i szkic za możliwość zanotowania ulotności chwili. Na co dzień pracuję z tabletem graficznym i komputerem, który pozwala mi wykorzystać wszystkie  możliwości jakie niesie ze sobą cyfrowa obróbka i konstrukcja obrazu.

Prace Lidii można zobaczyć na blogu Lidia Szwabowska lub na stronie Lidia Szwabowska.

Lidia szykuje dla kilku osób vouchery na wykonanie projektu wizytówki, albo grafiki do Social Mediów. 🙂


3. Onepress – wydawnictwo, które ma najlepsze biznesowe książki ever!

Jestem jej wierna od zawsze i cieszę się, że to właśnie oni zostali jednym z głównych partnerów. Onepress szykuje dla każdego z Was wydawniczą nowość, która przyda się każdemu blogerowi! Niezależnie czy dopiero zaczyna swoją przygodę z pisaniem, czy jest już starym wyjadaczem. 🙂

Onepress sam o sobie mówi tak: nasze poradniki pomagają rozwijać Twoje kompetencje i Twój biznes, w efekcie podnosząc jakość Twojego życia. Wsród szerokiej oferty naszych książek znajdziesz m.in te dotyczące prowadzenia firmy, marketingu, zarządzania, motywacji czy coachingu.


4. Rafał z firmy Hartwork – firma Rafała zajmuje się tworzeniem stron internetowych i marketingiem dla małych firm, średnich firm oraz blogerów!

Rafał mówi tak: Tak naprawdę z mojej pasji, jaką jest blogowanie, zrodziła się firma Hartwork, bo budowałem dobre relacje z ludźmi i wiedziałem, jak mogę wykorzystać bloga do założonych przeze mnie celów. Stąd też chcę pomagać blogerom, bo wiem, że zarabianie na blogu jest możliwe, tylko trzeba wiedzieć jak i do kogo uderzyć albo jak zachęcić do tego innych.. i w tej kwestii Rafał pomoże kilkorgu z Was! 🙂

Ja osobiście miałam przyjemność współpracować z Rafałem przy moim blogu, ale także przy projekcie wizytówek, więc z czystym sumieniem zaprosiłam go do współtworzenia boxa. 🙂

Rafał szykuje audyt blogowo-marketingowy z 45-minutową konsultacją. Taki audyt to sprawdzenie bloga pod kątem SEO, optymalizacji, potencjału marketingowego – gdzie można zacząć zarabiać lub jak spróbować rozszerzyć swojego bloga, aby mógł przynosić za jakiś czas dochody. To też zwrócenie uwagi na rzeczy, które widać, że na pierwszy rzut oka nie działają na blogu, czy to w komunikacji z czytelnikami, czy w designie strony.


5. Joanna z 2forLove – Joanna pisze o sobie tak: od zawsze interesowała mnie tematyka relacji, związków i małżeństw… poszukiwania drogi do może nie „idealnego” , ale „szczęśliwego” partnerstwa. I to z tą tematyką wiążę swoją stronę internetową, a także sklep 2forLove. Chciałabym pomagać parom i małżeństwom, ale również pojedynczym osobom, które zmagają się z problemami w relacjach i szukają wsparcia oraz inspiracji na tej często trudnej drodze swojego życia. Wierzę, że każdy z nas zasługuje na satysfakcjonujący, zdrowy i radosny związek.

Joanna prowadzi sklep, w którym znajdziecie wyjątkowe prezenty dla Waszych bliskich, dla zakochanych w sobie par i całych rodzin. Każdy z prezentów jest bardzo oryginalny, ponieważ podlega personalizacji, z możliwością dołączenia życzeń lub szczególnego wyznania.

Joanna specjalnie na potrzeby boxa stworzyła dla Was specjalną kolekcję produktów. Kilkoro z Was od teraz, będzie mogło pić kawę w wyjątkowym, specjalnie na tę okazję stworzonym kubku! 🙂


6. Katarzyna z bloga Po sukces na szpilkach – podejrzewam, że Kasi nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać! 🙂

Kasia to trenerka kobiecych biznesów, blogerka, fanka niezależności i dalekich podróży. Uwielbia planować, a potem odhaczać swoje cele punkt po punkcie. Bloga Po Sukces Na Szpilkach założyła po to, by mobilizować innych do działania i udowadniać, że można osiągnąć to, o czym się marzy.

Swoje kursy, konsultacje i e-booki stworzyła właśnie dzięki blogowi. Za jego sprawą od kilku lat rozwija biznes o jakim zawsze marzyła. W życiu stawia przede wszystkim na rozwój dlatego ciągle podnosi sobie poprzeczkę. Nie odkłada marzeń na później, nie boi się wyzwań i lubi dreszczyk emocji towarzyszący nowym projektom.

Prywatnie szczęśliwa kobieta, całkowicie zakochana w Majorce na której miała okazję mieszkać przez okrągły miesiąc.

Kasia przygotowała dla Was specjalne konsultacje dotyczące budowania zaangażowania! 🙂 Jestem niezmiernie szczęśliwa, że Kasia jako jedna z pierwszych zdecydowała się współpracować z Bloboxem! 🙂


7. Jadwiga z Laboratorium Zmieniacza –  jest socjologiem i trenerem, autorką projektu Laboratorium Zmieniacza. Prowadzi szkolenia i konsultacje dotyczące automotywacji i zmiany nawyków. Jest autorką książki „Ograć nawyki” (Onepress, 2016) poświęconej tematyce zmiany nawyków i wzmacniania motywacji wewnętrznej przy użyciu mechanizmów gier. Pomysłodawczyni i współorganizatorka cyklu konferencji rozwojowych pod szyldem #StrefaZmian. Stworzyła kurs „Zmień nawyki w 30 dni” – pierwszy kursu on-line, w którym wykorzystano mechanizmy gier dla podniesienia zaangażowania uczestników.

Jadwiga przygotowała dla Was godzinne konsultacje coachingowe, podczas których będziecie mogli porozmawiać, o czym tylko zapragniecie. 🙂


8. Katarzyna Miłka Zielińska – Kasia mówi o sobie tak: Dzień zaczynam od mocnej kawy i właśnie wtedy czytam książki o grafice i projektowaniu. Całe życie rysuję, maluję i projektuję. Brałam udział w najróżniejszych graficznych projektach, które ukształtowały moje obecne umiejętności i wyczucie estetyczne.

Przez ostatnie 3 lata mało mnie było w polskiej sieci – miałam okazję pracować z zagranicznym startupem i tam właśnie kierowałam całą swoją energię. Jednak patrząc jak szybko rozwija się nasza polska grafika i całe IT stwierdziłam, że to czas by mentalnie wrócić. By tu rozwinąć skrzydła i pomagać naszej polskiej grafice się rozwijać.

W tej chwili większość mojego czasu poświęcam klientom Social Media tworząc dla nich grafiki, potrzebne materiały, projektując strony, fotografując produkty i miejsca. Wspomagam ich graficznie, dbam by udostępniane treści były angażujące i ciekawe dla odbiorcy.

Moje życie to nie tylko grafika. W wolnym czasie tworzę bloga z moją córką. Wspólnie jeździmy też na rolkach i rowerach poszukując ciekawych miejsc i odkrywając piękno Dolnego Śląska.

Dzięki Kasi część z Was w BloBoxie znajdzie voucher na przygotowanie serii 3 grafik na Facebooka. A oprócz tego przydatny notes który został zaprojektowany specjalnie z myślą o blogerach .

Prace Kasi możecie zobaczyć tu i tu.


Oprócz Partnerów w BloBoxie znajdziecie także produkty, które ja sama wybrałam z myślą o Was, jednak chciałabym, aby pozostały one 100% niespodzianką! <3 BloBoxy będą różniły się od siebie zawartością. Jedno jest jednak pewne – każdy BloBox będzie zawierał 5  rzeczy (usług/produktów). 🙂
Co do logo, pomysł i wykonanie zawdzięczam Kasi z bloga YellowPear. 🙂

 

BloBlox – kulisy powstawania

Pomysł na Boxy dla blogerów, kiełkował we mnie już od roku. Z jednej strony fascynowały mnie Boxy tworzone przez innych, a z drugiej, wiedziałam, że chciałabym w przyszłości stworzyć coś dla blogerów – z miłości do nich. 🙂

Nie czuję się ekspertką od budowania marki blogowej, od stron internetowych czy Social Mediów. Nie jestem dobra w grafice, nie tworzę kreatywnych produktów, ani żadnych produktów. 😀 Długo więc zastanawiałam się co mogę dać blogerom, aby zarazem uszczęśliwić ich, zaspokoić ich potrzeby i dać coś, do czego wcześniej nie mieli dostępu.

I tak powstał pomysł na pudełka dla blogerów. Zanim jednak ogłosiłam ten pomysł światu, zrobiłam gruntowny research, aby dowiedzieć się, co blogerowi potrzeba i co może go zainteresować. Oprócz moich pomysłów, pojawiło się wiele nowych, które z czasem zamierzam wprowadzać do kolejnych edycji BloBoxów (jeżeli pierwszy będzie cieszył się powodzeniem).

Mogę Was jednak zapewnić, że mam wiele pomysłów na kolejnych Partnerów oraz na rozwój BloBoxa, ale to wszystko przyjdzie z czasem.

BloBox to takie moje pierwsze dziecko, które wprowadzam w wielkich emocjach. To kolejne otwieranie nowych drzwi i sprawdzanie swoich sił. To zarazem odwaga, kreatywność, ale i mam nadzieję dzielenie wspólnej radości po otworzeniu przez Was pudełka! <3

Pierwsze BloBoxy traktuję jako przedsprzedaż, która trafi do osób, które zaufają mi od samego początku i chcą mieć zarazem wpływ na wygląd i zawartość boxa w przyszłości. 🙂 Dlatego ich liczba jest mocno ograniczona. Wstępnie miało być 30 BloBoxów, ale jeżeli zainteresowanie będzie spore, mam możliwość wykonania 50 BloBoxów. 🙂 Taka niespodzianka! 🙂

Dagmara Sobczak
dagmarasobczak88@gmail.com

Hej! Jestem Daga. Socjolog z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Moją misją jest działanie, pomaganie i inspirowanie. I wiesz co? Robię to na milion różnych sposobów. :)